1996 yılında kurulan Tabo Otomotiv Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruluşundan itibaren sektöre yeni ve farklı bir anlayışı sunarak ürün gamının en üst seviyede olmasını ve pazara en yüksek düzeyde hizmet verebilme ilkesini benimsemiştir. Yıllık 3.000.000 adet üretim kapasitesi, 9000 adet değişik tel referansını içermekte olup, bu geniş ürün gamı Tabo Otomotiv'i, pazar ihtiyacını tüm detayları ile karşılayacak duruma getirmiştir. 

Üretimimiz dış koruyucu spiralin üretimi ve kaplanması ile başlamakta olup, iç tübün ve dış muhafazanın ekstrüzyondan geçmesi ve telin uygun aksesuarlarla montajından oluşmaktadır. Üretimin her safhasında çok sıkı kontroller yapılarak, nihai ürün 100% kontrolden geçerek sevke hazır duruma getirilir. Ana hedefimiz, müşterilerimize özel uygulama ve talepleri için en iyi çözümü üretmektir . 

Teknik departmanımız, İtalya COFLE S.P.A.'nın tüm teknik imkanları ve desteği ile müşterilerimizle yakın temas halinde olup, talep edilen yeni ürünlere ilişkin bir işbirliği içindedir. Bu işbirliği teknik resimlerin çizim aşamasından başlar ve telin üretiminden sonraki çalışma simülasyonu faaliyetlerine kadar sürer. 

Çevre Politikamız 

Otomotiv sektöründe kumanda telleri alanında üretim yapan TABO Otomotiv A.Ş. firması olarak firmadaki tüm süreçlerde yandaki politika ilkeleri benimsenmiştir. Çevre duyarlılığımızın gereklerini yerine getirmek amacıyla kirliliğin kaynağında önlenmesi Çevre konusunda yükümlü bulunduğumuz ulusal ve uluslararası yasal ve diğer şartlara uyum sağlanması Çevresel amaç ve hedeflerin periyodik olarak belirlenmesi, gerçekleştirilmesi ve düzenli olarak gözden geçirilmesi ile çevre yönetim sisteminin sürekli iyileştirilmesini sağlamak Enerji, hammadde ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak Geri kazanımla ilgili çalışmalar yaparak atık miktarını, hammadde ve enerji tüketimlerini azaltmak Mal ve hizmet aldığımız tedarikçileri çevre konusunda yönlendirmek ve çalışanlarımızın, ailelerinin ve toplumun çevre bilincinin geliştirilmesi için çalışmak, komşularımıza karşı çevresel sorumluluklarımızı yerine getirmek

Çevre Yönetim Sistemi Kapsamı 

TABO Otomotiv A.Ş’nin ISO 14001:2015 Çevre yönetimin sisteminin kapsamı aşağıdaki gibidir. Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesi, Melek Aras Bulvarı Organik Cd. No:23-25, 34953 Aydınlı-Kosb/Tuzla/İstanbul adresinde gerçekleştirdiğimiz kumanda telleri üretimi ile ilgili olan üretim ve destek proseslerimizin tamamı dahil olmak üzere bu lokasyondaki tüm faaliyetlerimiz çevre yönetim sistemimizin kapsamı içerisindedir. Aşağıdaki ürünlerin üretimi ile ilgili olan tüm faaliyetlerimiz, proseslerimiz ÇYS’nin kapsamı içerisindedir. 

Kalite Politikamız
 Otomotiv sektöründe kumanda telleri alanında üretim yapan TABO Otomotiv Makine San. ve Tic. A.Ş. firması olarak aşağıdaki kalite politika ilkeleri benimsenmiştir.

 • Tüm süreçlerimizde müşteri memnuniyetini önceliğimiz olarak belirlemek ve müşterilerimizin talep ettiği ürün ve hizmetleri yüksek kalite seviyesinde ve zamanında teslim etmek

 •  Müşterilerimize sürekli gelişen ürün ve kalite performansını sunmak

 • Yükümlü bulunduğumuz ulusal ve uluslararası yasal ve diğer şartlara uyum sağlamak

 • Sürekli iyileştirme faaliyetlerimizle, tüm süreçlerimizi mükemmelleştirmek için çalışmak

 • Teknolojik gelişmeleri izlemek ve uygun yatırımların yapılması için araştırmalar yapmak

Firmamız aşağıda belirtilen alanlarda ve ürünlerde uzmanlaşmıştır. 

 • Gaz Telleri 
 • Debriyaj Telleri 
 • Otomatik ayarlı debriyaj telleri 
 • El Fren Telleri 
 • Kilometre Telleri 
 • Kaput Açma ve Jigle Telleri 
 • Kalorifer ve Havalandırma Telleri 
 • Push-Pull telleri 
 • Spiral muhafaza 
 • Kaplı Halat

TABO Otomotiv Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Kimyacılar OSB, Melek Aras Bulvarı Organik Cd. No:23-25, Aydınlı-Kosb/Tuzla/İstanbul
T : +90 (216) 593 05 50 pbx. F : +90 (216) 593 04 24 E : info@tabo.com.tr

Copyright © 2020